Galaxy Note 8 iPhone 7 Plus’a Karşı : Şaşırmaya Hazır Olun

Galaxy Note 8 iPhone 7 Plus’a Karşı : Şaşırmaya Hazır Olun

Yıllar geçtikçe Apple, yenmek için çok zor olan daha iyi mobil işlemcilerle karşımıza çıkıyor. Her yeni iPhone, rakiplerinden daha az çekirdek ve daha az RAM’a sahip olsa da, sentetik benchmarklar olsun ister akıllı telefon kullanıcıları tarafından gerçekleştirilen gerçek yaşam testleri olsun, Apple  performans testlerinde başarısını kaybetmiyor. Çok nadiren de olsa, bu gerçek kullanım testlerinde Android telefonlar öne çıkmaktadır.

Galaxy Note 8 nihayet mevcut ve yaklaşmakta olan iPhone 8’e karşı Samsung’un en iyi telefonu ve en iyi umudunu taşıyor. Fakat geçen yılki iOS amiral gemisini yenebilir mi?

Galaxy Note 8 iPhone 7 Plus’a Karşı Ayakta kalabilecek mi?

YouTube kanal EverythingApplePro, iPhone 7 Plus’ın Samsung’un en yeni telefonuna karşı hala dik durup duramayacağını öğrenmek için yola çıktı. IPhone 7 Plus, benzer testlerde bu yılın başlarında Galaxy S8’i ezdi. Ve Not 8 temelde süper büyüklükte bir Galaxy S8 sürümü olsa da, kaputun altında daha fazla RAM geliyor. Son seferinde 10 nm çiplerle daha fazla RAM kuran telefon ile karşılaştığında, yenilgiye uğrayan iPhone 7 olmuştu.

Gerçi Galaxy Note 8 hakkında heyecanlanmayın. Galaxy S8’den daha iyi bir iş çıkarabilir ve iPhone 7 Plus’ı tek bir uygulama açarken ve biraz daha hızlı önyükleme yaparken yenebilir. Ancak, bu testlerden beklediğimiz “gerçek” standart uygulama kullanımı simülasyonunda Galaxy Note 8, bugüne kadarki Apple’ın en iyi iPhone’unun gerisinde kalıyor ve iPhone 7 Plus neredeyse bir yaşında.

Bu standart testler, ilk turda oyunlar ve web uygulamaları da dahil olmak üzere aynı uygulama serisini açmayı içeriyor. Ardından, aynı uygulamalar bellekten yeniden yüklenir. Her iki turu da tamamlayan ilk telefon kazanır.

Testin amacı, her telefonun ne kadar hassas olduğunu belirlemektir. Çoklu görevler söz konusuyken bu uygulamaların ne kadar hızlı açıldığı ve ne kadar hızlıca bu uygulamaları bellekten geri çağırabildiği ölçümleniyor.

Aşağıdaki videoda göreceğiniz gibi ekstra RAM kullanışlı ancak iPhone 7 Plus yine de genel bir galiptir.

Test, performansı ölçmek için standartlaştırılmış bir yöntem değil iken, Appel’in donanım ve yazılım optimizasyonlarının Android’de mevcut olanlardan çok daha üstün olduğunu kanıtlıyor. Dahası, bu aynı zamanda iPhone 8’in daha da hızlı olacağını ve Samsung’un en iyi iPhone 8 alternatifinin gerisinde kalacağı anlamına da gelebilir.

Galaxy Note 8, Geekbench (çok çekirdekli) ve AnTuTu dahil olmak üzere karşılaştırma testlerinde daha iyi puan alıyor, zira aşağıdaki tam klibi görebilirsiniz. Ancak yine iPhone 8 yolda.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: