HTC U11 , Kıyaslama Testlerinde Günümüzdeki En İyi Mobil Kameraya Sahip Olduğunu Gösterdi

HTC U11 , Kıyaslama Testlerinde Günümüzdeki En İyi Mobil Kameraya Sahip Olduğunu Gösterdi

DxO Labs kapsamlı testlerin ardından yeni sürülen, HTC U11 ‘i günümüzdeki en iyi mobil fotoğrafçısı olarak selamladı. DxO Mark Mobil testlerine göre HTC U11 , genel fotoğraf kalitesi için Samsung Galaxy S8, Google Pixel ve diğer premium kamera telefonlarını geride bıraktı.

Özellikle, HTC’nin 12 megapiksel çözünürlüklü PixelSense 3 kamera teknolojisinden etkilendik. Dijital ve optik görüntü sabitleme ve f / 1,7 diyafram açıklığı lensi ile HTC U11, çok düşük ışıklarda bile keskin, ayrıntılı fotoğraflar çekebiliyor.

HTC U11 in kamerasının etkilediği tek biz değiliz gibi görünüyor. Fransız optik uzmanı DxO Labs, bu amiral gemisini kendi laboratuarlarındaki DxOMark Mobile testleri ile çalıştırdıktan sonra, en iyi mobil kamera statüsüne taşıdı.

Bu sizin için hiçbir şey ifade etmezse, her bir telefon kamerasının nasıl derecelendirildiğini ve sırada olduğunu açıklayan DxOMark Mobil test kılavuzumuza göz atın. Sınama aşamasının sonunda, her bir mobil cihaza 100 üzerinden puan verilir ve DxOMark Mobil lig tablosuna eklenir. Bu, hangi akıllı telefonların en iyi kamera teknolojisini kullandıklarını bir bakışta görmemizi sağlar.

En azından, DxO Labs’a göre. Her şeyden önce, herhangi bir nitel testte olduğu gibi, nihai sonuçlar da test edenlerinin görüşlerine dayanır.

HTC U11, şu an DxOMark Mobile sıralamasında en üst sırada yer alıyor ve etkileyici bir skor olan 100’den 90 aldı. Buna karşılık, Google Pixel 89 puanla sadece bir soluk geride . Samsung Galaxy S8 de bu puanlamada rakiplerine çok yakın ve skoru 88.

DxO Labs test cihazları özellikle HTC U11 ‘in düşük ışık performansı, hızlı otomatik netleme (‘Test edilenler arasında en hızlı ve en netlerden biri’) ve etkili görüntü sabitleme özelliklerinden etkilendi. Gün ışığında çekimlerde elde edilen cesur renkler ve gece flaşla çekilmiş güzel netlik de beğenileri toplamasına yardımcı oldu.

Bununla birlikte, düşük ışık altında video çekerken bazı hafif gölgelenme ve ayrıntı kaybı, gündeme getirilen tek sorun olarak kayda geçmişler.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: