IPhone, Artık Dünyanın En Hızlı Telefonu Değil

IPhone, Artık Dünyanın En Hızlı Telefonu Değil

Yeni Bir Tür Hız Testi

Yeni bir tür akıllı telefon karşılaştırması son birkaç yıldır giderek daha popüler hale geldi. Gerçek dünyadaki performansı ölçmek amacıyla, YouTube vloggerlar, iki telefonun hızını karşılaştıran bilim dışı bir test geliştirdi. Özetlemek gerekirse, bir akıllı telefonun uygulamaları ne kadar hızlı yüklediğini görmek için bir kereliğine açtıkları önceden belirlenmiş bir uygulama listesi var. Ardından, bir akıllı telefonun onları bellekten ne kadar çabuk çağırabileceğini görmek için tüm uygulamaları aynı sırayla açarlar.

Bu yeni nesil akıllı telefon hız testleri ortaya çıktıkça, bir dizi cihaz rakipsiz oldu. Görünüşte hiç bir zaman teknik özelliklerle ilgili olarak kağıda bakmamakla birlikte, Apple’ın iPhone’ları tüm Android katılımcılarını rahatsız etmeye devam etmedi. Ancak şimdi, ilk defa bir Android telefonu öne geçti, Apple’ın en yeni iPhone’una ait tacı giyerek dünyadaki en hızlı telefon haline geldi.

Gerçek dünya hız testlerinin sonunu söyleyerek spoil vermek istemeyiz ama genellikle bitişi belirli testler yapıldı. Ne olursa olsun, yeni Android amiral gemisi telefonu iPhone ile karşı karşıya geldiğinde, her zaman utançla bitiyordu. Aslında, Androide ait yeni telefonlarda iPhone un eski modellerine bile yenildiklerini gördük.

Apple’ın iPhone’ları Tacı Kaptırdı

Ancak Salı akşamı, sonunda düşünülemez olan şey oldu. Apple’ın en yeni iPhone modeli, iPhone 7 Plus, bu gerçek dünya hız testlerinden birinde, yeni piyasaya sürülen OnePlus 5’e karşı yenildi. Yarış sonucu çok yakındı. Iphone 7 Plus, ilk turu yakın bir sonuç ile kazanabildiyse de , OnePlus 5 8GB RAM’i sayesinde, Apple’ın iPhone’unu geçerek ikinci turda bellekten uygulamaları geri çağırdı. Sonunda, OnePlus 5 tacını aldı.

 

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: