Verizon, Galaxy Note 8′ in sevkıyatına başladığını doğruluyor

Verizon, Galaxy Note 8′ in sevkıyatına başladığını doğruluyor

Note 8 Sevkiyatları Erkene mi Çekildi?

Verizon’dan yapılan resmi açıklama ile, note 8 ön siparişlerinin gönderimlerinin başladığını ve teslimatların 5 Eylül Salı günü gerçekleşmesini beklediğini onayladı. Bu, 15 Eylül olan resmi satışa çıkma tarihinin tam 10 gün öncesi.

Bir Verizon sözcüsü BGR’ye “sevkiyat için ön siparişleri hazırlıyoruz ve müşterilerimiz siparişlerini önümüzdeki Salı gibi daha erken teslim alacaklar” dedi. Kimi müşterilere, BGR tarafından iletilen maillere göre sevk edilen telefonlar 5 Eylül salı günü müşterilerine ulaşmış olacak.

Ön sipariş verilen cihazların Satışa çıkış tarihini bir hafta gibi bir süre geçmesi alışıldık bir durum değildir. Cihazlar, genellikle, nakliye politikalarının en fazla, bir ya da iki gün öncesinde gelir. Ancak, Verizon’dan gönderinin başladığına dair resmi bir teyit, politikada değişimden ziyade bir hata gibi görünüyor.

Sprint müşterileri de bugünlerde beklenen bazı teslimatlarla ilgili nakliye ihbarnameleri alıyorlar. Sprint’e ulaşarak, nakliye için zaman çizelgelerini öğrenmeye çalıştık.

Bunun iPhone 8 ile bağlantısı olabilir mi?

Samsung ön siparişlerinde neden nakliye başladığına ilişkin bir açıklama yapmadı, ancak nedenini tahmin etmek zor değil. Galaxy Note 8, 15 Eylül’de piyasaya çıktığından beri Apple, 12 Eylül’de bir etkinlik düzenlediğini açıkladı.

Etkinlikte Apple’ın yeni bir iPhone açiklayacağı bir sır değil ve iPhone 8 / X / Edition hakkında bir şeyler duymayı umuyoruz. Apple eylül 12 de yeni çığır açan bir telefon sunarsa ve ön siparişler 15’ine kadar gelmezse, Note 8’i ön sipariş veren kişilerin siparişlerini iptal edip yerine iPhone alması mümkün.

Samsung, iPhone 8 hakkında endişe duyuyor olmalı. İlk kez, Apple, Note serisine yakın boyutlarda ekrana  sahip bir iPhone tanıtıyor. Apple’ın iphon 8 e katması muhtemel diğer Samsung da geleneksel olarak verilen özellikler – kablosuz şarj etme, çift kamera kurulumu, iris tanıma olabilir.

Ayrıca, Note 8 ile fiyatta rekabet edecek tek telefon. Samsung’ un yeni dolaşıma giren Note 8 için belilediği perakende fiyatı 930 dolar, iPhone 8’de ise 999 dolar arada çok ufak bir fark mevcut.

Temel olarak, Apple ve Samsung arasındaki rekabet kızışıyor ve Samsung bu yarışta tekrar öne geçmek için tüm gücü ile herşeyi değerlendiriyor.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: